Nasıl Çalışır?

Influencerlar

Markalar İçin Fenomi

Mikro Influencer Marketing İçin Doğru Adres

Eğer bir markanız var ve influencer marketing yapmak istiyorsanız fakat nereden başlayacağınız konusunda bir fikriniz yoksa Fenomi tam da bu iş için burada.

 • Üyelik

  Üye Olmak Ücretsiz mi?

  Fenomi ne markalar ne de influencerların üyelikleri için ücret talep etmez. Dilediğiniz gibi üye olabilir şartları karşıladığınız taktirde (gerçek bir marka olmak) üyeliğinizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • Influencerlarla İletişim

  İstediğiniz Influencer İle İletişime Geçebilirsiniz

  Fenomi üzerinden marka üyeliğiniz onaylandığı takdirde listelenen influencerlarla dilediğiniz şekilde iletişim kurabilir isterseniz site harici iş birliklerine gidebilirsiniz.

 • Kampanya Oluşturmak

  Influencerlar İçin Kampanya Oluşturmak

  Profil menünüzde yer alan kampanyalar bölümünden yeni kampanya oluşturarak influencerların tekliflerini bekleyebilir dilerseniz özellikle istediğiniz influencerlar varsa onlara kampanyalarınızı gönderip teklif vermelerini isteyebilirsiniz.

 • Kampanya Ücretlendirmesi

  Fiyatlandırma ve Komisyon

  Fenomi üzerinden oluşturduğunuz kampanyalarda ekstra bir ücret ödemezsiniz. Fenomi sadece influencerların verdiği fiyat teklifleri üzerinden belirli bir miktar komisyon kesintisi yapar.

 • Marka & Influencer İşbirliği

  Influencerlara Ürün Göndermek

  Marka olarak dilerseniz iletişime geçtiğiniz influencer ile işbirliği yapabilirsiniz. Influencer kabul etmesi halinde ona göndermiş olduğunuz hediye ürünleri kendi profilinde paylaşarak reklam yapmasını sağlayabilirsiniz.

Çalışma

Influencerlar İçin Fenomi

Kitlenizi Doğru Kullanarak Dijital Pazarlamaya Dahil Edin

Fenomi ile kitlenizi doğru şekilde değerlendirebilirsiniz. Doğru markalarla iletişime geçerek ya da onların oluşturduğu kampanyalara teklif vererek sosyal medya hesaplarınızdan para kazanabilir, işbirliklerine giderek ürün karşılığı tanıtım yapabilirsiniz.

 • Üyelik

  Üye Olmak Ücretsiz mi?

  Fenomi influencerların üyelikleri için ücret talep etmez. Dilediğiniz gibi üye olabilir şartları karşıladığınız taktirde (gerçek bir influencer olmak) üyeliğinizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • Markalar İle İletişim

  Dilediğiniz Marka İle İletişime Geçebilirsiniz

  Fenomi'ye üye olduktan sonra Markalar sayfasında listelenen markalarla ya da Kampanyalar sayfasında kampanya oluşturmuş markalarla dilediğiniz gibi iletişime geçebilir onlara kendinizi tanıtıp işbirliği teklif edebilirsiniz.

 • Kampanyalara Teklif Vermek

  Markaların Kampanyalarına Teklif Verebilirsiniz

  Kampanyalar sayfasında kampanya oluşturmuş markalara, onların aradığı kriterlere uyuyorsanız fiyat teklifi verebilirsiniz. Markanın teklifi kabul etmesi halinde Fenomi aracılığı ile ödemenizi alabilir ve reklam kampanyasına dahil olabilirsiniz. Fenomi vermiş olduğunuz tekliften işlem bedeli olarak %20'lik komisyon almaktadır.

 • Marka İşbirlikleri

  Markalarla İşbirliğine Gidin

  Markalarla ürün ya da hediye karşılığında tanıtım anlaşmaları yapabilirsiniz. Bunun için ister siz markalarla iletişime geçin isterseniz size gelen teklifleri değerlendirin.

Çalışma

Kutu Abonelik Modeli

Sizin Adınıza Her Ay Influencerlara Hediye Kutular Gönderelim

Sizin adınıza hazırladığımız kutularda sizden gelen ürünleri influencerlara ulaştırıp onların bu ürünleri profillerinde paylaşmalarını sağlıyoruz. Bu sayede düşük maliyetlerle doğru hedef kitleye etkili reklamlar gerçekleştiriyorsunuz.

 • Kutu Abonelik Modeli Nedir?

  Sizin Ürünlerinizden Oluşan Hediye Kutuları

  Sizin göndermiş olduğunuz ürünleri en güzel şekli ile kutu hediyeliklere dönüştürüp her ay belirli influencerlara gönderiyoruz. Onlar da bu gelen ürünleri inceleyebilir ya da teşekkür için profillerinde paylaşabilir. Bu sizin marka bilinirliğinizi ve satış grafiklerinizi yüksek oranda etkiler. Çünkü kutu modeli sadece sizin hedef kitlenize ve sektörünüze uygun influencerlara gönderilir.

Çalışma